طراحی سایت شخصی : امروزه بسیاری از افراد و تجارت ها به دنبال تجربه و توان علمی شما هستند و بسترهای زیادی هم برای دسترسی به هدف خودشان دارند. از نگاه افراد دیگر زمانی شما یک فرد حرفه ای خواهید شد که اول از همه در مکاتبات رسمی خود از ایمیل کمپانی هایی مانند Yahoo یا Google استفاده ننمایید و ایمیل با نام خودتان را داشته باشید. زمانی این امر تحقق پیدا خواهد نمود که ابتدا شما وب سایت شخصی خودتان را داشته باشید تا در فضای اینترنت شما را بهتر شناسایی نمایند.
بر خلاف وب سایتهای شرکتی که چهارچوب مشخصی دارند وب سایتهای شخصی شامل طیف وسیعی از کاربردها می شوند. گاهی این وب سایتها برای معرفی حرفه ای شما، عرضه سوابقتان، در میان گذاشتن تجارب، عرضه آثار هنری، فرهنگی، علمی، مقالات، تصاویر، فیلم، موسیقی، کسب درآمد و مانند اینها ایجاد می شود و گاه مانند بسیاری از وبلاگها هدف شما از راه اندازی وب سایت پیگیری بخشی از علایق خود به صورت آنلاین است.
به همین دلیل است که نوع طراحی و ظاهر این سایتها نیز به شدت متغیر است. در اغلب موارد سایتهای شخصی نیاز چندانی به طراحیهای پیچیده ندارند و می توان با انتخاب آگاهانه یک سیستم مدیریت محتوای مناسب و تهیه یک قالب با ظاهر چشم نواز و متناسب با کاربرد مورد نظر سایت را به سرعت راه اندازی کرد.
کاربردهای یک سایت شخصی :
– مناسب برای معرفی فعالیت ها و آثار شخصی
– مناسب برای هنرمندان، عکاس ها، نویسندگان با قابلیت های ویژه برای نمایش پورتفولیو
– مناسب برای اساتید دانشگاه، محققان با قابلیت های ویژه برای نمایش برجسته رزومه

مزایای داشتن یک وب سایت شخصی:

– در دسترس بودن شما
امروزه بسیاری از افراد و شرکتها برای جذب نیروی کاری خود از روشهای قدیمی مانند روزنامه یا حتی رادیو و تلویزیون کمتر استفاده میکنند و برای صرف هزینه کمتر از اینترنت بهره میبرند. آنها دوست دارند در رابطه با شخصی که میخواهند آن را جذب نمایند اطلاعات بیشتر مانند رزومه کاری یا تصویر شما یا کلا مهارتهایی که شما دارید کسب نمایند.
زمانی که نام شما را در گوگل سرچ میکنند وب سایت شما مطمئنا در نتیجه جستجو به آنها نشان داده خواهد شد و این برای آنها ارزش بسیار زیادی دارد.
– رزومه خود را دیجیتالی کنید
در گذشته تمامی رزومه ها باید پرینت میشدند اما امروزه بیشتر آنها میتواند به صورت دیجیتال به افراد مختلف ارسال گردند.

امکاناتی که در یک سایت شخصی می توانید داشته باشید:

صفحه اصلی – معمولا شامل: اسلاید شو
درباره من – معمولا شامل: رزومه، معرفی و میزان مهارت‎ها و توانایی ها و مدارک شما
آثار – معمولا شامل: گالری، نمونه کارها، پروژه‎ها
تماس با من – معمولا شامل: فرم و شبکه های اجتماعی
اخبار – معمولا شامل: رویدادها، اخبار مربوط به گالری‎های شخصی، اخبار نمایشگاه‎های شخصی
بلاگ – معمولا شامل: یک عکس، متن و کامنت
گفتگو و چت به صورت آنلاین
معرفی آدرس شبکه های اجتماعی خود مانند فیسبوک و … به کاربرانتان
توضیح و توصیف کسب و کاری که شما با آن آشنایی دارید و در حال حاضر در آن حرفه ای هستید
نمایش ویدئو هایی که برای کاربران سایت مفید میباشد
مدیریت کلیه بخشهایی که در بالا به آن اشاره شد تحت نام پنل مدیریتی
ارسال نظرات و پیشنهادها از طرف کاربران

چه کنیم تا سایت ما بیشتر دیده شود؟

– از موارد مهم دیگر که طراحی سایت شخصی و طراحی سایت حرفه ای پیوند میزند می توان به رابط گرافیکی آن اشاره کرد. از آنجایی که در سایت شخصی معمولاً خدمات یا محصول خاصی به فروش نمی رسد، بنابراین رابط گرافیکی سایت باید طوری باشد که کاربر را به خود جذب کند تا وی زمان بیشتری را صرف مطالعه محتوای شما کند. همچنین، قابلیت ثبت دیدگاه در سایت شخصی بسیار مهم است. بسیاری از مخاطبان در سایت های شخصی با دارنده سایت احساس نزدیکی می کنند و می خواهند با او در تماس باشند. ثبت دیدگاه می تواند به خوبی این امر را محقق کند.

– قرار گرفتن در رتبه های بالای موتورهای جستجو جهت جذب کاربران به سایت از مهمترین بخش های مهم بعد از راه اندازی سایت می باشد.
بهینه سازی وب سایت, بهینه سازی سایت یا همان سئو در دنیای گسترده اینترنت وIT امروزه بعنوان یک تخصص و علم مهندسی شناخته شده است .
کارشناسان و مشاوران مجرب شرکت فراز وب شما را در این راه کمک می کنند.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + یازده =

Call Now Button