طراحی سایت خودرو : اگر شما دارای مشاغلی مرتبط با خودرو باشید، از نمایندگی خودرو گرفته تا تعمیرات ، فروش لوازم وتجهیزات و یا نمایشگاه خودرو ، شما غالبا درحال استفاه از این فرصت برای ارائه خدمات به مشتریان خود هستید که مشتریان شما شامل بخش اعظمی از جامعه می شود چرا که اگر برای هر فرد یک خودرو در نظر نگیریم می توانیم به طور متوسط برای هر خانوار داشتن یک خودرو را متصور شویم.
اما با گذشت زمان تنها صنعت خودرو متوجه رشد و پیشرفت نبوده است. اگر کمی به اطراف خودتان نگاه کنید متوجه می شوید که حتی داخل خودرو هم در حال استفاده از صنایع مربوط به فناوری اطلاعات هستید. اینترنت به عنوان مظهر این عرصه ، می تواند علاوه بر خدماتی که در حوزه های مختلف به بشر میکند ، در کار شما نیز به کمک شما آید و بازدهی و سودآوری شما را به طور معجزه آسایی افزایش دهد.

طراحی سایت فروش خودرو چگونه باید باشد؟

برای طراحی سایت فروش خودرو باید نیاز مشتریان را از یک سایت خودرو در نظر گرفت. یعنی باید هدف مشتریان را از ورود به سایت خودرو شناخت و در طراحی سایت خود سعی نماید مشتریان را به هدفشان برساند. این هدف ممکن است بدست آوردن اطلاعات دقیق از مشخصات خودرو ، اطلاع از قیمت خودرو ، دیدن تصاویر مختلف از نماهای مختلف خودرو ، خرید اینترنتی خود به صورت نقد و شرایطی و … باشد. بنا بر این در طراحی سایت فروش خودرو باید امکانات مناسب را در اختیار کاربران قرار داد.
وب سایت های خرید و فروش اینترنتی خودرو به منزله  نمایشگاه های آنلاین می باشند که خریداران را به فروشندگان معرفی می نمایند. خریداران می توانند با یک جستجو جوی کوتاه در این وب سایت ها خودروهای فروشی مورد نظر خود را بیابند و جهت خرید خودرو با فروشندگان تماس بگیرند. اطلاع از آخرین قیمت ها، مشاوره آنلاین و آشنایی با مشخصات فنی خودروهای موجود و بسیاری امکانات مفید دیگراز جمله سرویس های اینگونه سایت ها است. بایستی این را مد نظر قرار داد که افراد با مراجعه به اینگونه سایت ها حتی اگر خودرویی را به صورت آنلاین نخرند برای مطلع شدن از قیمت و نیز آگاهی از اطلاعات فنی خودرو، کاربر سایت های نمایشگاه آنلاین خواهند شد.
جدا از مولفه های فنی مرتبط با خودرو ، در طراحی وب سایت شما باید یکسری مولفه های تخصصی وب نیز رعایت شود. مواردی که اهمیت به مراتب بیشتری برای پیشرفت شما در این حوزه دارند. به عنوان مثال وب سایت شما باید سریعا بالا بیاید و کاربر برای مدت زمانی زیادی معطل نشود . وب سایت شما همچنین باید در دستگاه های مختلف با اندازه های صفحه نمایش متفاوت ، به صورت صحیح و متناسب نمایش داده شود.

امکانات طراحی سایت خودرو

قالب وب سایت شما در حوزه خودرو  یکسری آیتم ها و ویژگی های تخصصی می باشد. ویژگی هایی مانند :
ظاهر گرافیکی زیبا و متناسب با نوع خدمات تان
امکان دسته بندی خودرو ها بر اساس معیارهایی مانند شرکت سازنده، قیمت و…
بخشی تحت عنوان معرفی خودرو ها و نمایش کامل اطلاعات فنی آن ها
گالری تصاویر خودرو ها و شمای داخلی و خارجی آن ها
دارا بودن فروشگاه اینترنتی با قابلیت پرداخت آنلاین و سفارش و دریافتی پستی محصول و لوازم
امکان ثبت نام و پیش فروش خودرو
امکان نظرسنجی و بحث پیرامون مدل های مختلف خودرو ها
بخشی جهت بیان آخرین اخبار و اطلاعیه ها در خصوص خودرو ها
بخشی جهت ارائه مقالات آموزشی جهت آشنایی بیشتر با مباحث فنی خودرو
بخشی جهت ارائه و بروزرسانی روزانه قیمت های خودرو
امکان تجربه سه بعدی و مجازی نشستن داخل خودرو
امکان مقایسه خودرو ها با یکدیگر .یکی از بخش های مهمی که در طراحی وبسایت خودرو و طراحی سایت خرید و فروش خودرو باید به آن توجه کرد بخش جستجوی وب سایت است . شما می توانید جستجو را بر اساس چند فیلد و عبارت در سایت خودرو قرار دهید مثلا :
جستجو بر پایه رنگ و یا سالی که خودرو تولید شده است
جستجو بر پایه نام استان مورد نظر
انجام جستجو با کمک آگهی های عکس داری که در سایت است
جستجو با استفاده از برند و مدل خودروهای موجود در وب سایت
امکان جستجو کردن در بازه قیمتی خاص
امکان معرفی نمایندگی های موجود در شهرهای مختلف و نمایش موقعیت آن ها بر روی نقشه
امکان پشتیبانی و ارتباط مشتریان با شما
طراحی وب سایت. خودرو به دلیل بالا بودن بازدید از اینگونه وب سایت ها و برند بودن وب سایت خودرو، مورد توجه اقشار مختلف جامعه هستند و بنابر زیاد بودن بازدیدکنندگان از وب سایت خودروی کارخانجات تولیدی ، باید سرور اختصاصی بسیار قدرتمندی در طراحی سایت خودرو انتخاب شود تا در هنگام افزایش بازدید ،کاربران و بازدیدکنندگان وب سایت خودرو  با کندی سرعت و عدم بارگذاری سایت مواجه  نشوند.
طراحی سایت خودرو حتما باید به صورت ریسپانسیو یا همان واکنشگرا اجرا شود تا بازدیدکنندگانی که از طریق موبایل و یا تبلت به وب سایت خودروی ما مراجعه می کنند ، از سهولت در دسترسی و ظاهر کاربرپسند ، لذت ببرند.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − نه =

Call Now Button