طراحی سایت صفحه اول گوگل

منظور از طراحی سایت صفحه اول گوگل قرار گرفتن لینک سایت شما در صفحه اول گوگل است که به این منظور ، باید سایت شما براساس موتورهای جستجو بهینه شود. گوگل در چند سال الگوریتم های متعددی را معرفی کرده است که مطابق بودن با هر الگوریتم به شما کمک می کند به راحتی و در سریع ترین زمان رتبه سایت خود را افزایش داده و بعد از مدتی درصفحه اول گوگل قرار بگیرید. البته باز هم تاکید می کنیم که این مساله به نوع انتخاب کلمه کلیدی شما بستگی دارد. در این مطلب به آوردن سایت به صفحه اول گوگل می پردازیم
چطور وب سایت ما در صفحه اول گوگل بماند؟
پس از کسب جایگاه مناسب و حضور در صفحه اول گوگل کار شما تمام نمیشود. شما باید همچنان برای حفظ این جایگاه تلاش کنید. برای دست یابی به این مهم فعالیت های زیر ضروری است:
چند وقت یک بار مطالب خود را به روز کنید و اطلاعات تکمیلی به کاربران ارائه دهید.
جایگاه مطلب را در صفحه اول گوگل بررسی کنید و میزان کلیک کاربران را با اعداد میانگین نمودار بالا مقایسه کنید، اگر تعداد کلیک ها پایین است عنوان و توضیحات را بازبینی کنید.
برای مطالب خود لینک سازی کنید و در صفحات و سایت های مرتبط آن را معرفی کنید.
محتوای خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
نظرات کاربران را در مورد متن خود بپرسید و به درستی پاسخ آنها را بدهید.
به محض اینکه به صفحه اول گوگل میرسید رقابت اصلی شما آغاز میشود. رقبا را یک به یک بررسی کنید و تلاش کنید که جایگاه آنها را بگیرید.

مهم ترین مراحل طراحی سایت

یکی‌ از مهم ترین مراحل بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو انتخاب کلمات کلیدی است
در واقع اگر سایت وب سایت یا وبلاگ شما با کلمات کلیدی و رقابتی بهینه سازی نشود و با یک سری از کلماتی که میزان سرچینگ آنها در موتور های جستجو بلاخص گوگل پائین باشد حتی به رده اول یا لینک اول گوگل نیز برسد کار مهمی انجام نشده است و در واقع مهمترین اصل بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو که جذب مخاطب یا بازدید کننده از طریق موتورهای جستجو است انجام نشده است
با بهینه سازی سایت،وب سایت یا وبلاگ در گوگل،در صورتی که شما سایت خود را به موتورهای جستجو دیگر نیز معرفی‌ کرده باشید به صورت طبیعی در بقیه موتورهای جستجو نیز شما دارای رنک خواهید شد
چرا که اکثریت مطلق کاربران اینترنتی از موتور جستجو گوگل برای سرچینگ کالا یا خدمات مورد نظر خود استفاده می کنند

فاکتورها و عوامل موثر در بالا آوردن سایت به صفحه اول گوگل :

فاکتورهای مربوط به خود سایت : بهینه سازی سایت از بابت کد های استفاده شده و محتوای سایت
لینک های خارجی با ارزش : لینک هایی که از سایت ها یا صفحات اجتماعی و غیره به سایت شما می شود . البته لینک های با ارزش
بازدید کنندگان سایت و رفتار آنها : رفتار بازدید کننده ، میزان زمانی بازدید ، تعداد صفحاتی که بازدید می کند ، بازگشت و مراجعت بعدی

جستجوهای مرتبط در جستجوگر گوگل : گوگل به کلمات جستجو شده و استفاده شده در سایت شما توجه می کند پس میزان جستجوها نیز در سئو مهم است . مثلا شرکت های معروف شاید اصلا احتیاج به سئو ندارند چون تعداد جستجوهایی که دارند قابل توجه می باشد .
تاثیر آدرس وب سایت در طراحی سایت صفحه اول گوگل را بدانیم :
نام دامنه شما باید کوتاه و شیرین باشد. همچنین اگر شما بتوانید آدرس URL محصول، پست و یا خدمات تان را کوتاه نگه دارید این امر کمک کننده است.
با این حال، برای بازاریابی داشتن یک نام دامنه کوتاه خوب است، اما ضروری نیست. چون بعضی از برندها در عین داشتن نام دامنه طولانی وبسایت محبوبی ایجاد کرده اند.
اما مهمتر از همه، موتورهای جستجو و بازدید کنندگان موقعی وب سایت شما را ساده تر پیدا می کنند که شما از URL هایی استفاده کنید که با دقت کل محتوای صفحه شما را توصیف کند؛ منظور ما کلمات کلیدی است. کلماتی که به وضوح و به طور خاص آنچه شما انجام می دهید توصیف کند.
به عنوان مثال: برای هر دوی بازدید کننده و گوگل خیلی بهتر است که محتوای صفحه شما را از روی ان بفهمند.
راز داشتن کلمه کلیدی جذاب بصورت رایگان و بدون نیاز نرم افزار پیچیده؟ از دوستان و خانوده تان بپرسید اگر بخواهند درباره آن موضوع در گوگل کلماتی تایپ کنند، از چه عباراتی استفاده می کنند.
URL ها برای کمپین های سئو شما بسیار حیاتی هستند پس مطمئن باشید که از URL هایی استفاده می کنید که کار را برای ایندکس کردن صفحات توسط گوگل ساده کنند. این بدان معناست که نرویم از نقطه و نشانه های غیر ضروری در URL استفاده کنیم چون گوگل نمی تواند انها را بخواند.
بنابراین، شما می توانید با استفاده از رایج ترین عبارات و زبان عمومی آن را برای گوگل آسان کنید.
باید از پسوند.com یا.net استفاده کنم یا انواع دیگر؟
اول از خودتان بپرسید: آیا کسب و کار شما در تلاش برای جذب یک بازار محلی است؟
اگر شما دارای یک موقعیت واقعی و محلی هستید و مخاطبان هدف شما در ایران هستند، گزینه بهتر این است که از دامنه های.ir استفاده کنید؛ و اگر هم شما یک سایتی دارید که مبادرت به فروش محصولات دیجیتال مثل دانلودی می کند، پس شاید.com یک گزینه بهتر با توجه به داشتن مخاطبان گسترده تر باشد.
از طرف دیگر باید بدانید که دامنه های.com باعث می شود رقابت تان افزایش یابد.

طراحی سایت صفحه اول گوگل با لینک های داخلی سایت چه ارتباطی دارد؟

لینک های داخلی لینک های هستند که در یک صفحه از سایتتان به دیگر اطلاعات در سایت تان اشاره دارد. در واقع این‌ها بک لینک هایی هستند که به گوگل می‌گویند که شما اطلاعات مهم دیگری دارید و گوگل باید به آن‌ها هم نگاه بی اندازد. واین فاکتور مهمی است در طراحی سایت صفحه اول گوگل می باشد .
این نوع از لینک ها به سه دلیل مفید هستند:
• به کاربران اجازه می‌دهد تا در وب سایت شما حرکت کنند.
• آن‌ها کمک به ایجاد سلسله مراتبی از اطلاعات برای وب سایت می‌شوند.
• در گسترش لینک های توصیه‌شده (قدرت رتبه‌بندی) در سراسر وب سایت موثرند.
هر کسی که تا حالا یاد گرفته چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیرد این درس را هم یاد گرفته که: لینک های داخلی کمک می‌کند تا پایه و اساس تمام تلاشتان را در بهینه‌سازی سایت ببینید.
این اجازه می‌دهد تا شما به موتورهای جستجو نشان دهید که کدام صفحه از مطالب شما دارای بالاترین اولویت هست و همچنین بگویید کدام صفحات به لحاظ محتوا به هم وابسته هستند.
این سیگنالها در نسبت دادن ارزش و معنا به صفحات شما برای موتورهای جستجو فوق‌العاده مفید هستند، و اگر شما وقتی کافی برای مدیریت این سیگنال از طریق استراتژی لینک سازی داخلی قرار ندهید، که این معیار مهمی در طراحی سایت صفحه اول گوگل می باشد . و از چشم موتورهای جستجو هم دور خواهید ماند.

استفاده از محتوای چند رسانه ای به منظور آوردن سایت به صفحه اول گوگل :

تصور کنید که دو محتوا یکسان دارید.
یکی از آن ها بدون تصاویر و مدیا و دیگری همراه با ویدئو و تصاویر زیبا
بگذارید در زیر برای شما نمایش دهم تا خودتان متوجه شوید.
محتوا اول یک محتوا زیبا و با کیفیت و محتوا دوم مثل یک بیابان متروکه…
به نظر شما کدام یک از محتوای بالا مناسب تر است؟
پس نظر گوگل هم همان نظر شما خواهد بود، شک نکنید.
طبق بررسی های انجام شده توسط دانشگاه شیفلد، کاربران محتوایی که مانند یک دیوار زشت متن باشد را دوست ندارند.
اما با موارد زیر می توانید محتوای خود را زیبا و مناسب کنید:
تصاویر
نمودار
تجسم
اینگفوگرافییک
فیلم ها
امتحانات
لازم نیست که از هزاران تصویر در محتوا استفاده کنید .شما می توانید حتی با یک یا دو تصویر زیبا، با کیفیت و مرتبط محتوا خود را زیبا و مناسب کنید.
دریافت نظرات از کاربران چه تاثیری در آوردن سایت به صفحه اول گوگل دارد؟!!
آیا نظرات در رتبه بندی گوگل تاثیر دارد؟
قطعا.
سوال این است:
چطور مردم را در نظر خود در پست های وبلاگ خود قرار می دهید؟
در اینجا دو نکته وجود دارد:
اول، پاسخ به هر نظر.
من از اینکه چقدر مردم شکایت می کنند که هیچ کس در مورد مطالبشان نظر ندارند شوکه شده ام …
سپس چند نظر را که آنها دریافت می کنند به طور کامل نادیده می گیرند.
بنابراین برای نشان دادن افرادی که من به آنها احترام می گذارم، تقریبا هر نظری که می آید ، پاسخ می دهم.
این نشان می دهد هر کسی که پست من را می خواند و خواندن و پاسخ به نظرات را می دهد …
که باعث می شود آنها نیز بیشتر نظر خود را بیان کنند.
و در طول زمان، گوگل می بیند که محتوای من فقط یک صفحه استاتیک نیست، بلکه یک انجمن فعال است .بنابراین آنها آن را بیشتر رتبه بندی می کنند.

تغییرات جدید در صفحه اول گوگل و تاثیر آن بر طراحی سایت :

به صورت مدام گوگل در حال افزودن امکانات جدید و ایجاد تغییراتی در نحوه نمایش نتایج جستجو است. هریک از این تغییرات در صفحه اول گوگل میتواند موجب افزایش یا کاهش بازدیدکننده های شما شود. بطور مثال زمانیکه عبارتی در گوگل جستجو میشود و باکس نمایش نقشه در کنار نتایج ظاهر میشود به طور حتم درصدی از کاربران پاسخ خود را از طریق این باکس دریافت میکنند و ممکن است دیگر نیازی به انتخاب یکی از سایت های موجود در صفحه نباشند.
به تازگی گوگل تغییراتی در نحوه نمایش نتایج و تعداد کاراکترهای توضیحات هر سایت ایجاد کرده است. قبلا برای هر نتیجه در گوگل حدااکثر ۱۷۰ کاراکتر نمایش داده میشد در حالیکه این تعداد به ۳۲۰ کاراکتر افزایش یافته است. این افزایش موجب شده که صفحه اول گوگل طولانی تر شده و برای رسیدن به نتایج پایین تر نیاز به اسکرول بیشتری باشد. این اتفاق میتواند تاثیر منفی بر میزان بازدیدکننده رتبه های پایین تر داشته و در مقابل رتبه های ۱ تا ۴ را بیشتر در دیدرس کاربر قرار دهد.
هدف نهایی گوگل آن است که پاسخ کاربران را در سریعترین زمان ممکن بدهد و شاید در نظر داشته باشد با تقویت الگوریتم های خود به نقطه ای برسد که برای هر جستجو تنها ۵ نتیجه اصلی به کاربر نمایش دهد. در صورتیکه این اتفاق اجرایی شود به طور حتم تغییراتی اساسی در سئو و استراتژی های آن ایجاد خواهد شد.

مدت زمان طراحی سایت برای صفحه اول گوگل چقدر است؟

صبر مقدس است : بهینه سازی سایت مانند کلید برق نیست که با فشار آن شما در صفحه اول گوگل باشید .اگرمی خواهید بهینه سازی موفق باشید یک استراتژی با زمان مشخص را برای خود برنامه ریزی کنید و مطابق آن عمل کنید و حاصل کار خود را بعد از اتمام زمان انتظار داشته باشید .بهینه سازی یک سایت با توجه به کلمه کلید و ساختار سایت و رقبای سایت شما ممکن است بین ۳ ماه – ۶ ماه حتی تا یکسال طول بکشد .
شما با فرازوب می توانید در صفحه اول گوگل بدرخشید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − پنج =

Call Now Button