بلاگ
سئو سایت

سئو سایت چیست ؟ : خب در ابتدا بایستی بدانیم سئو چیست و په تاثیری بر کسب و کارهای فعالان اقتصادی دارد سئو (SEO) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو ، به منظور بهبود عملکرد سایت شما براساس استاندارهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام میگیرد. فاکتورهای زیادی در سئو سایت شما تاثیرگذارند، از کلمات بکار رفته در متن و محتوا تا لینک‌های ورودی به سایت شما از سایت‌های دیگر، گاهی اوقات حصول اطمینان از ساختار مناسب سایت شما برای موتورهای جستجو را سئو سایت نامید .

مهمترین سوالی که کاربران از خود میپرسند آن است که تعریف دقیق سئو چیست. سئو مجموعه فعالیت هایی است که در طراحی سایت، تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوا انجام میدهیم تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکننده بیشتری برای سایت جذب کنیم.

اهمیت خدمات سئو سایت را بدانیم

اهمیت سئو در چیست ؟ اکثر کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را از موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل، بینگ و یاهو پیدا میکنند. از این‌ رو سئو مناسب کلید شما برای رسیدن به بازدید بیشتر است. علاوه براین موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران قرار میدهند که آنها بدنبالش هستند، به همین دلیل در مقایسه با تبلیغات اینترنتی مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند داشت و این امر نشان میدهد که ارزش سئو چیست و چرا باید به آن توجه کرد.

کلمات جستجو شده توسط کاربران در موتورهای جستجو اهمیت بالایی دارند، تجربه نشان داده است که جذب بازدیدکننده زیاد از طریق گوگل میتواند موفقیت هر شرکتی را تضمین کند. بازدید بدست آمده از روش های سئو بر هر نوع تبلیغ برتری داشته و در دراز مدت هزینه کمتری را نیز به شما تحمیل خواهد کرد.

شاید شما هم مانند هزاران کسب و کار تنها به دلیل مزایای دیجیتالی به سراغ بهینه سازی سایت رفته اید که بی‌راه هم نرفته‌اید؛ زیرا بی‌تردید، سئو قابلیت جستجوپذیری و در دسترس بودن سایت شما را بهبود می‌بخشد اما سئو خواص دیگری هم دارد. برخی صاحبان کسب و کارها به غلط تصور می‌کنند سئو حرفه ای، ویژه صنایع بزرگ است؛ اما حقیقت آن است که سئو به سایز شرکت ارتباطی ندارد، بلکه به شدت تحت تاثیر انگیزه های پیشرفت، استراتژی و بازاریابی اصولی شماست.

سئو خوب به معنی تجربه کاربری بهتر است :

اگر بخواهیم روراست باشیم، باید اعتراف کنیم که رشد ارگانیک، آرزوی تمامی کسب و کارهاست؛ اما شرکت‌های مطرح مانند آمازون، از همان ابتدا رشد ارگانیک نداشته‌اند، بلکه با اهمیت دادن به تجربه کاربری، جایگاه کنونی را به دست آورده‌اند. گوگل نیز به مرور زمان معیارهای تجربه کاربری مطلوب را از طریق فیدبک‌های کاربران، تشخیص داده است و آن را از مهم‌ترین عوامل امتیازدهی به سایت ها قرار داده است. برای مثال کافی است که به صفحات نتایج جستجو گوگل (SERP) هنگام تایپ یک عبارت، نگاهی بیندازید. گوگل در همان صفحه پاسخ مطلوب کاربر را به او می‌دهد و کاربر با خواندن SERP بهترین لینک را انتخاب می‌کند و وارد سایت می‌شود. درواقع هدف اصلی گوگل از اصرار بر بهینه سازی سایت آن است که کاربران با کمترین کلیک، به آنچه می‌خواهند، دست یابند. بهترین حالت سئو همزمان انجام شدن آن در زمان طراحی سایت می باشد .

اهداف سئو سایت چیست ؟

همان طور که در بالا ذکر شد، هدف اصلی سئو بالا آوردن رتبه سایت در جستجوهای مرتبط و طبیعی است. البته ممکن است چند هفته و یا چند ماه زمان ببرد تا به این هدف رسید. بهترین نتیجه ی سئو این است که سایت پس از جستجوی طبیعی کلمه ی کلیدی در لینک اول تا سوم قرار گیرد ، این لینک ها بیشترین میزان کلیک را به خود اختصاص می دهند که به این ترتیب میتوان به اهداف دیگر سئو که ازجمله آن افزایش درآمد است، رسید. ترافیک سایت و فروش به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت و همچنین تبلیغی برای کسب و کار محسوب می شود.
در ادامه اهداف دیگر سئو را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

۱) از سئو میتوان به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای رسیدن به درآمد بیشتر استفاده کرد. این موضوع بستگی به این دارد که وب سایت موردنظر تنها یک فروش مقطعی را دنبال می کند یا خواهان راه اندازی یک کسب و کار آینده دار است.
در فروشگاه اینترنتی که به فروش مستقیم محصولات خود میپردازد، طبیعی است که هدف افزایش تعداد بازدیدکنندگان باشد. بنابراین راه اندازی یک سیستم ترکینگ در فروشگاه های اینترنتی لازم است.

۲) کسب اطلاعات بیشتر از کاربران از اهداف دیگر سئو است. ممکن است یک سایت به جای فروش بیشتر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از کاربران، با تمرکز بر روی افزایش درخواست کاربران باشد که در اینجا باید صفحاتی که محصولات، خدمات و کسب و کار شما را توصیف میکند، تاکید کرد.
با آنالیز نوع استفاده کاربران از ابزارهای سایت، چت آنلاین کاربران در سایت و سوالاتی که کاربران در فرم تماس از شما میپرسند، میتواند این هدف را ارزیابی کرد.

۳) وب سایت هایی که هدفشان نمایش برتری محصولات و خدماتشان است، میتوانند با بالا بردن نرخ مشارکت سایت به این هدف برسند. کاربرانی که جذب این سایت شده اند ، بهترین فرصت برای آگاه کردن آن ها از محصولات شرکت هستند. با معیارهایی مثل تعداد دانلود مقالات، بانس ریت صفحات مهم و زمان متوسطی که در هر صفحه صرف شده است میتوان میزان مشارکت را ارزیابی کرد.

۴) با سئو میتوان رضایت مشتریان را افزایش داد. باید به خدمات قبل و بعد از فروش به دقت توجه کرد زیرا کاربر در هر مرحله از خرید ممکن است بخواهد با پشتیبان سایت تماس بگیرد. با نمایش اطلاعات پشتیبانی در بیشتر صفحات سایت میتوان به این مطلب رسید. برای این که کاربران از اول پاسخ خود را در صفحه مورد نظر پیدا کنند، باید سایت ساختار واضحی داشته باشد تا موتورهای جست وجو با کلمات کلیدی مشخص صفحات درستی را نمایش دهند.

انواع تکنیک های سئو سایت

سئو کلاه سفید : در سئوی کلاه سفید، قوانین گوگل به صورت استاندارد در سئوی داخلی و سئوی خارجی سایت ها رعایت می شود که نتیجه آن بهینه شدن کل سایت برای موتورهای جستجو است. به این ترتیب زمانی که با کلمات کلیدی مختلف جستجو می شود، وب سایت مورد نظر به صفحه اول می آید. روش سئو سایت کلاه سفید، روشی کاملا قانونی است که در آن هیچ فعالیت اسپمی که رشد موقتی رتبه در گوگل را به دنبال دارد، انجام نمیشود. سایت هایی که از روش سئو کلاه سفید استفاده میکنند، اگر فعالیت خود را به درستی ادامه دهند، همیشه در صفحه اول گوگل باقی میمانند.
سئو کلاه سیاه : هرگز از روش سئوی کلاه سیاه استفاده نکنید چون باعث حذف سایت شما خواهد شد. فعالیت های سئو سیاه فعالیت های غیر اصولی است که میتواند سایت شما را در عرض یک روز به صفحه اول گوگل آورد ولی بعد از یک مدت کوتاه سایت شما به کل از گوگل حذف خواهد شد. یکی از تکنیک های کلاه سیاه خرید بک لینک است که به دلایل زیادی میتواند سایت شما را تخریب کند. دلیل اول این که وب سایت های لینک دهنده در درجه بالایی اسپم اسکور دارند. دلیل دوم این است که موقتی بودن لینک ها و به دنبال آن حذف بک لینک روی سئوی سایت تاثیر مخربی میگذارد و در آخر سایت های لینک دهنده معمولا به زمینه کاری سایت شما مرتبط نیستند.
مشتری و سئو کار هر دو باید انواع روش های سئو سایت را بدانند. برای این که مشتری بداند شرکت مورد نظر به چه صورت برای سئوی سایت اقدام میکند و سئو کار هم بهترین روش سئو برای رسیدن به موفقیت دائمی را انجام دهد.

چرا سئو انجام دهیم ؟

با توجه به اینکه بیش از ۸۵ درصد ورودی بازدید وبسایت ها از طریق موتورهای جستجو انجام می پذیرد، جای هیچ گونه شک و شبهه ای نیست که یکی از مهمترین روش های افزایش بازدید سایت ، سئو و بهینه سازی وب سایت می باشد. این موضوع آنجا اهمیت بیشتری پیدا می کند که بدانیم عمده بازدید کنندگان ورودی از طریق موتورهای جستجو هدفمند بوده و به دنبال محصولات و خدمات شما هستند.

از خدمات فراز وب مشاوره سئو سایت می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =

Call Now Button